چرا زبان آلمانی یاد بگیریم ؟

زبان آلمانی زبان دوم اتحادیه ی اروپا هست و در چهار کشور آلمان و اتریش و سوئیس و لیختن اشتاین به عنوان زبان رسمی شناخته میشود.البته در کشور هایی نظیر لوگزامبورگ و اسلوواکی و مجارستان و شمال ایتالیا و بخشی از فرانسه هم به عنوان زبان مادری برخی افراد شناخته میشود.

با یادگیری یا فراگیری زبان آلمانی میتوانید در بسیاری از دانشگاه های کشور های آلمانی زبان به طور رایگان تحصیل کنید؛البته برخی از دانشگاه ها دارای شهریه میباشند که در این زمینه میتوانید اطلاعات تکمیلی را جست و جو کنید.

از دیگر مزیت های یادگیری زبان آلمانی امکان یافتن شغل مخصوصا در کشور آلمان میباشد.سالانه بسیاری از شرکت های آلمانی یا اتریشی بعد از عدم یافتن نیروی کار در کشور خود و همچنین در اروپا در سطح بین المللی تقاضای نیروی کار میکنند و این میتواند فرصتی مناسب برای افرادی باشد که علاقه مند به کار در کشور های آلمانی زبان میباشند.

آشنایی با فرهنگ و ادبیات و تاریخ آلمان همچنین یک انگیزه ی محکم برای یادگیری زبان آلمانی باشد.
در این زمینه کتاب های بسیار زیادی از نویسندگان مختلف به چاپ رسیده است که اگر زبان آلمانی بلد باشید میتوانید از منابع مختلف جهت اشنایی با فرهنگ آلمان استفاده کنید.برخی از نویسنگان ایرانی هم اتفاقا در این زمینه سر آمد هستند.

انگیزه ی سفر تفریحی نیز میتواند از فواید یادگیری زبان آلمانی باشد.
طبیعت زیبا و مکان های تاریخی یا مدرن آلمان و اتریش و سوئیس یک هدف مشترک بین بسیاری از مردم دنیا میباشد تا حتما به این کشور ها سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن همراه

این مقاله ها نیز شاید به دردتان بخورد .....

نویسنده : tandisnewsite

فهرست مطالب

متن سربرگ خود را وارد کنید

سلام برای شروع آزمون اطلاعات تو وارد کن تا بریم برای آزمون

ارسال مجدد گذرواژه یکبار مصرف (00:120)